Ośrodek Terapii Uzależnień

Harmonogram Terapii Uzależnień

Głównym założeniem naszego programu terapeutycznego,
jest zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji,
usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych,
rozwijanie zdolności do zdrowego życia.

Zajęcia terapeutyczne odbywają się przez siedem dni w tygodniu. W ciągu tygodnia od 9:00 do 18:00 przewiduje się czas na łącznie ok 5 godzin pracy w grupie oraz ok 1,5 godziny terapii indywidualnej. Między 18:30 a 20:00 przewidziany jest czas na prace własną wynikającą z indywidualnego programu leczenia.

W każdy wtorek i czwartek odbywają się konsultacje z lekarze psychiatrą. W przypadku pojawienia się problemu w okresie, w którym lekarz prowadzący jest przypisany do innych zadań medycznych, do dyspozycji Pacjentów oddajemy zespół lekarzy Centrum Medycznego MediLife, w ramach którego funkcjonuje nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień.

W sobotę i niedzielę przewiduje się zajęcia treningowo-warsztatowe oraz pokazy filmów edukacyjnych. Każdy z Pacjentów poza standardowymi zadaniami wynikającymi z praktyki terapeutycznej, otrzymuje przynajmniej trzy zadania indywidualne każdorazowo dedykowane Pacjentowi, jego chorobie jak i reprezentowanej przez Pacjenta postawie.

Weekend to czas, w którym zalecany jest kontakt z bliskimi, do którego serdecznie zachęcamy. To również czas na odpoczynek, w ramach którego organizujemy Pacjentom wyjścia na basen, do kina, jak i teatru.