• Start
  • Leczenie i Terapia Uzależnień

Wszystkie tematy: Leczenie i Terapia Uzależnień

Cele Programu

Program Leczenia Uzależnień

Leczenie Uzależnień w programie modułowym, umożliwia nam dopasowanie programu do możliwości czasowych osób chcących podjąć się leczenia a sam zakres świadczeń leczniczo – terapeutycznych skierowany jest zarówno do osób rozpoczynających leczenie, jak i do osób, które odbyły świadczenia na poziomie programu podstawowego terapii uzależnień.

Cele Psychoterapii

Cele Psychoterapii

Terapiua Uzależnień

Cele Terapii

Terapia Uzależnień w programie modułowym, umożliwia nam dopasowanie programu do możliwości czasowych osób chcących podjąć się leczenia a sam zakres świadczeń leczniczo – terapeutycznych skierowany jest zarówno do osób rozpoczynających leczenie, jak i do osób, które odbyły świadczenia na poziomie programu podstawowego terapii uzależnień.

Harmonogram Terapii

Harmonogram Terapii

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Harmonogram Terapii

Zajęcia w Ośrodku Leczenia Uzależnień odbywają się przez siedem dni w tygodniu. W ciągu tygodnia od 9:00 do 18:00 przewiduje się czas na łącznie ok 5 godzin pracy w grupie oraz ok 1,5 godziny terapii indywidualnej. Między 18:30 a 20:00 przewidziany jest czas na prace własną wynikającą z indywidualnego programu leczenia.

Harmonogram Terapii

Harmonogram Terapii

Zajęcia terapeutyczne odbywają się przez siedem dni w tygodniu. W ciągu tygodnia od 9:00 do 18:00 przewiduje się czas na łącznie ok 5 godzin pracy w grupie oraz ok 1,5 godziny terapii indywidualnej. Między 18:30 a 20:00 przewidziany jest czas na prace własną wynikającą z indywidualnego programu leczenia.

Leczenie uzależnienia od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu ma to do siebie, że za każdym razem ma inną twarz i przebiega inaczej. Nie każdy, kto pije, jest uzależniony. Wiele jednak osób przez brak odpowiedniej wiedzy nie ma świadomości, że ich sposób picia jest ryzykowny. Organizm każdego człowieka jest bowiem inny i ma inny metabolizm. A powody do używania alkoholu za każdym razem są indywidualne – ktoś pije, by dodać sobie odwagi, ktoś inny, by się zrelaksować, ktoś inny, by spokojnie zasnąć...

Oferta Programowa

Oferta Programowa Ośrodka Leczenia Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Oferta Programowa

W Ośrodku specjalizujemy się w leczeniu uzależnienia od substancji psychoaktywnych i hazardu. Warunkiem przyjęcia do naszego Ośrodka jest przede wszystkim zgoda Pacjenta na leczenie uzależnienia i terapię. Drugim krokiem jest diagnostyka, czyli kwalifikacja Pacjenta. Kwalifikacja wykonywana jest zarówno przez lekarza prowadzącego, jak i kierownika zespołu terapeutycznego.

Opieka Socjalna

Oferta Programowa Ośrodka Leczenia Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Opieka
Socjalno - Bytowa

Ośrodek znajduje się w pełni zmodernizowanym, stylowym domu o niepowtarzalnej atmosferze. Dysponuje pokojami jednoosobowymi. W ośrodku znajduje się także gabinet lekarski, salon z kominkiem, jadalnia oraz aneks kuchenny dla pacjentów.

Dla zapewnienia płynności udzielanych przez nas świadczeń zdrowotnych, poza czynnościami polegającymi na realizacji świadczeń medycznych, zapewniamy również:

Program Leczenia

Program Leczenia Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Program
Leczenia Uzależnień

Jednym z założeń Programu jest zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji, usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych, rozwijanie zdolności do zdrowego życia. Ponadto równie ważne jest przywrócenie osobie uzależnionej równowagi zdrowia psychicznego, gdyż w wielu przypadkach nawet długotrwała abstynencja nie powoduje automatycznie dobrej kondycji psychicznej i nie likwiduje głębszych problemów emocjonalnych i rodzinnych ujawniających się po zaprzestaniu zażywania substancji psychoaktywnych - uzależniających.

Program Terapii

Program Leczenia Uzależnień

Jednym z założeń programu terapii uzależnień jest zwiększenie zdolności utrzymywania abstynencji, usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych, rozwijanie zdolności do zdrowego życia.

Ponadto równie ważne jest przywrócenie osobie uzależnionej równowagi zdrowia psychicznego, gdyż w wielu przypadkach nawet długotrwała abstynencja nie powoduje automatycznie dobrej kondycji psychicznej i nie likwiduje głębszych problemów emocjonalnych i rodzinnych ujawniających się po zaprzestaniu zażywania substancji psychoaktywnych - uzależniających.