• Start
  • Leczenie i Terapia Uzależnień

Wszystkie tematy: Leczenie i Terapia Uzależnień

Odtruwanie Organizmu

Odtruwanie Organizmu

To dzięki skutecznemu odtruwaniu - organizm zatruty alkoholem, narkotykami czy też lekami jest w stanie na nowo zacząć funkcjonować, co sprawia, że Pacjent zyskuje siły, pozwalające nie tylko stawić czoła uzależnieniu, ale przede wszystkim znów cieszyć się trzeźwością. Wykwalifikowani lekarze oraz pielęgniarki z Ośrodka Leczenia Uzależnień zatroszczą się o to, by proces odtruwania organizmu przebiegał bezpiecznie i bezboleśnie. Odtruwanie organizmu z substancji takich jak alkohol, narkotyki, dopalacze czy też leki, przeprowadzamy tak, aby Pacjent jak w najmniejszym stopniu odczuwał jego negatywne skutki i w krótkim czasie odzyskał siły.

Odtruwanie po alkoholu

Odtruwanie po alkoholu

Odtrucia poalkoholowe to ustabilizowanie organizmu po dłuższym okresie picia alkoholu. Jeśli Państwa bliski cierpi na uzależnienie od alkoholu – pije nałogowo i „ciągami” – z czasem może doprowadzić do tak dalece zaawansowanego zatrucia organizmu, że udzielenie pomocy w warunkach domowych stanie się niemożliwe. W naszym ośrodku detoksykacji odtruwanie po alkoholu przeprowadzamy w sposób kompleksowy w trosce o życie i zdrowie Pacjenta!

Odtruwanie po dopalaczach

Oferta Programowa Ośrodka Leczenia Uzależnień

Oferujemy Państwu odtruwanie po zażyciu dopalaczy pod opieką najwyższej klasy lekarzy specjalistów, którzy zadbają o to, by towarzyszące zdrowieniu trudności były jak najmniej uciążliwe. Pojęciem jakim jest detoks po dopalaczach (w języku potocznym – detoks, odtruwanie) określa się leczenie Zespołu Abstynencyjnego. Dlatego odtrucia po dopalaczach w naszym ośrodku poprzedza szczegółowy wywiad lekarski, który pozwola przewidzieć i zapobiec ewentualnym komplikacjom w trakcie odtruwania.

Odtruwanie po narkotykach

Odtruwanie po narkotykach

Wykonujemy bezpieczne i skuteczne odtrucia po narkotykach. Zabieg detoksykacji organizmu zatrutego narkotykami - przeprowadzamy pod ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską. Ponieważ w momencie gwałtownego odstawienia środka, może pojawić się zespół abstynencyjny. Zespół ten składa się z szeregu charakterystycznych przykrych dla pacjenta objawów, które dotykają nie tylko sfery fizycznej, ale także psychicznej osoby uzależnionej narkotyków.

Odtruwanie polekowe

Oferta Programowa Ośrodka Leczenia Uzależnień

Detoks polekowy to bezpieczny proces odtrucia pacjenta po długotrwałym zażywaniu leków w postaci środków przeciw bólowych, nasennych czy psychotropowych. Przy wsparciu naszych lekarzy specjalistów, pacjent dojdzie do równowagi psychiczno - fizycznej. Po długotrwałym nadużywaniu leków w postaci środków psychotropowych, przeciw bólowych lub nasennych, w momencie ich odstawienia może pojawić się zespół odstawienny zwany inaczej abstynencyjnym, w którym występuje szereg bolesnych i trudnych do zniesienia objawów. Jest to okres niezwykle niebezpieczny i nieprzyjemny. Dotyka przede wszystkim sfery fizycznej, ale przekłada się również na funkcjonowanie psychiczne danej osoby. Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie odtrucia odbyło się pod ścisłą opieką zespołu medycznego.