Ośrodek Leczenia Uzależnień

Kadra Ośrodka MediLife

Nasz zespół to zarówno psychoterapeuci i psycholodzy,
jak i lekarze różnych specjalizacji,
w tym psychiatrzy oraz pielęgniarki.

Ośrodek MediLife

Zespół Specjalistów

W Ośrodku Leczenia Uzależnień MediLife pracuje wykwalifikowana kadra medyczna z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Nasz zespół to zarówno psychoterapeuci i psycholodzy, jak i lekarze różnych specjalizacji w tym psychiatrzy, anestezjolodzy, oraz pielęgniarki. Wszyscy pracownicy stale podnoszą swoje kompetencje zawodowe poprzez doskonalenie oraz dokształcanie, a terapeuci i psycholodzy regularnie poddają się superwizji.


 • Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odpowiada za Program i Proces leczenia w Oddział Detoksykacji MEDICA. Jest dyrektorem Domy Opieki Finezja Rezydencja Słońca należąceo do naszej Grupy. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Przez 3 lata pełniła również dyżury w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie. Przez ponad 2 lata realizowała świadczenia na przy szpitalnych oddziałach detoksykacji. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych (m.in. zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, zaburzenia psychotyczne, uzależnienia, zaburzenia psychiczne u osób w wieku podeszłym, zaburzenia osobowości). Dzięki kilkuletniej praktyce w oddziałach psychiatrycznych w szpitalach ogólnomedycznych ma również doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych na podłożu somatycznym. W praktyce łączy psychofarmakologię z oddziaływaniami psychoedukacyjnymi. Przywiązuje wagę do propagowania higieny zdrowia psychicznego.

 • lekarz, specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej
  Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Wieloletni pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pełniła funkcję Kierownika Zespołu Leczenia Środowiskowego IPiN. Aktualnie Kierownik Medyczny CM-MediLife. Zajmuje się kompleksową terapią pacjentów cierpiących na zaburzenia depresyjne, lękowe, psychozy. W leczeniu uzależnień stosuje aktualne rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego łączące oddziaływania psychospołeczne z nowoczesną farmakoterapią. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 • lekarz, w trakcie specjalizacji z psychiatrii
  Absolwentka Śląskiej Akademi Medycznej. Doświadczenie kliniczne zdobywała w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, geriatrycznych Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia. Obecnie jest koordynatorem ds leczenia osób uzależnionych Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień MSCZ.

 • lekarz, w trakcie specjalizacji z psychiatrii
  Absolwentka Śląskiej Akademi Medycznej. Doświadczenie kliniczne zdobywała w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, geriatrycznych Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia. Obecnie jest koordynatorem ds leczenia osób uzależnionych Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień MSCZ.

 • lekarz, specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej
  Ukończył kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin. Pełnił funkcję Kierownika Zespołu Leczenia Środowiskowego. Badacz kliniczny telepsychiatrii- jedynego w Polsce badania poświęconego zwiększeniu możliwości leczenia pacjenta w jego miejscu zamieszkania poprzez wideopołączenie.

  Zwolennik psychiatrii bliskiej pacjentowi (m.in. wizyty domowe), jak również wsparcia i psychoedukacji rodziny w celu profilaktyki zaburzeń psychicznych. Współpracownik stowarzyszeń rodzin osób chorujących psychicznie.

  Prowadzi diagnostykę, ocenę stanu psychicznego i farmakoterapię we współpracy z psychologami i psychoterapeutami. Prywatnie mąż i tato 6 dzieci.

 • certyfikowany specjalista terapii uzależnień
  Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, mgr. socjolog, specjalista psychoterapii uzależnień, biegły sądowy. Pracuje z osobami uzależnionymi od różnych substancji psychoaktywnych i ich rodzinami, posiada uprawnienia do pracy ze sprawcami przemocy.

 • terapeuta uzależnień, psycholog
  Psycholog, w trakcie certyfikacji na Specjalistę psychoterapii uzależnień. Ukończyła Uniwersytet Warszawski, studia podyplomowe na SWPS na kierunku Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej oraz na kierunku Pedagogicznym. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w jednej z Warszawskich szkół i w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piasecznie.

  W Ośrodku Leczenia Uzależnień MediLife pracuje jako Psycholog z osobami uzależnionymi. Prócz pracy w Ośrodku, zajmuje się również opieką psychologiczną w Zespole Leczenia Środowiskowego.

 • specjalista psychoterapii uzależnień
  W 2001 r. ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej. Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi, prowadząc terapię grupową i indywidualną. W 2007 r. została kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Pruszkowie. Jest biegłym sądowym w kwestiach uzależnień. Doświadczenie i wiedzę wzbogaca na wielu kursach, m.in.: poświęconych pracy z ofiarami przemocy, rodzinami dysfunkcyjnymi, terapii nieletnich osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. W Ośrodku Leczenia Uzależnień MediLife zajmuje się pacjentami w terapii stacjonarnej. Prowadzi również spotkania indywidualne z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

 • certyfikowany specjalista terapii uzależnień
  Absolwent Uniwersytetu Świętokrzyskiego, mgr. pedagogiki o specjalności resocjalizacja i profilaktyka społeczna, specjalista psychoterapii uzależnień (w procesie certyfikacji). Od wielu lat pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, posiada uprawnienia do pracy ze sprawcami przemocy.

 • certyfikowany specjalista terapii uzależnień
  Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku politologia w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Od 2010 roku posiada certyfikat specjalisty terapii uzależnień wydanego przez Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomani. W swojej pracy skupia się na emocjach, w czym pomagają mu ukończone szkolenia takie jak diagnoza problemowa w uzależnieniach, wczesna interwencja terapeutyczna czy warsztat z dramy stosowanej.

  W Centrum Medycznym MediLife zajmuje się terapią grupową i indywidualną. Od kilku lat związany jest z placówkami ambulatoryjnymi i stacjonarnymi leczenia uzależnień. Kilku letnie doświadczenie pozwala mu na prowadzenie grup wstępnych i zaawansowanych.

 • SUPERWIZOR Centrum Zdrowia Medycznego
  psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener-superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie, twórca Akademii Dobrego Życia.

 • Kompetencje Ośrodka
 • Kompetencje Ośrodka

  Jesteśmy jednostką medyczną utworzoną w ramach Spółki o kapitale polskim, w skład której wchodzi Centrum Medyczne MediLife, Centrum Zdrowia Psychicznego, Centrum Leczenia Uzależnień, Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny. Spółka została utworzona w grudniu 2012 roku.

  Więcej Informacji

Opinie

 • Polecam kontynuację leczenia u P. dr Anny Figura. Dzięki niej wyszłam z leków. Dziękuję i polecam.

  Narkotyki. 6 tyg leczenia. Teraz jetem w Grupie, ale na zewnątrz + wizyty u dr Ewy Dąbrowskiej. Super człowiek i lekarza. Dwa razy w miesiącu mam wizytę i od 4 miesięcy ani grama psychotropów.

  Przewaga psychiatry nad innymi lekarzami jest taka, że lekarze jedynie ordynuje leki biorąc pod uwagę stan zdrowia fizycznego, a psychiatra prowadzi leczenie w oparciu o stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Polecam ze względu na lekarzy!

  Dziękuję dr Annie :*


  Centrum Medyczne MEDICA
  Dziękujemy w imieniu Pani dr oraz całego zespołu medycznego.
 • Najlepszy detoks w Warszawie. Jeszcze basen i było by bosko.

  Pierwszy detoks, na który trafiłem, gdzie każdy lekarz, to psychiatra :) (nie korzystam z detoksów szpitalnych).

  Na NFZ mają tylko poradnie i oddział, za detoks i osrodek trzeba płacić.

  Małe pokoje. Nie wolno korzystać z siłowni i sauny.

  Lokalowo nie powala, ale od strony detoksu i leczenia godne polecenia.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Brak możliwości korzystania z siłowni, czy też sauny każdorazowo wynika z aktualnego stanu zdrowia Pacjenta. Wiele osób mimo zaleceń lekarza opuszcza detoks niezwłocznie po odtruciu z substancji psychoaktywnych narażając się przy tym na wejście w stan AZA.
 • Nie polecam. Przyjechałem a oni wysłali mnie do szpitala.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Szanowni Państwo, rzeczywiście zdarza się, iż w trakcie oceny stanu zdrowia Pacjenta zmuszeni jesteśmy do wezwania karetki. Cały proces leczenia jest stale monitorowany, dlatego konieczność wezwania karetki może pojawić się również w kolejnych dniach leczenia. Każdorazowo wynika to wyłącznie z Państwa stanu zdrowia.
  Proszę pamiętać, iż z racji długotrwałego pozostawania pod wpływem alkoholu, narkotyków, czy też leków, może dojść do zatrucia organizmu, co wymusza wszczęcie procedur stosowanych wyłącznie w szpitalach.
 • Z terapeutów polecam Łukasza. Pozdro dla ciebie.
 • W trakcie leczenia wezwali karetkę. Nie wiem czy to dobrze o nich świadczy, czy też nie?!

  Lekarze duży plus. Wszyscy to psychiatrzy. Pielęgniarki spoko, jedne matkują, inne wykonują jedynie swoje obowiązki. Małe pokoje, małe łazienki. Leczenie 5+, czysto, spokojnie, jest ogród.
  Nie ma atrakcji, telewizja w każdym pokoju, TV w salonie nie odbiera wszystkich kanałów.

  Duży plus za możliwość kontynuacji leczenia i to też na NFZ. Raz w miesiącu detoks kosztował mnie od 1500 do 4000 zł, w zależności gdzie trafiłem – wiadomo, jak to jest z taryfiarzami. Teraz leczenie kosztuje mnie 500 mc i nie okupuję tego zdrowiem – 3 mc- bez detoksu.

  Słabe wifi, nie ma na oddziale komputera. Niby prywatna klinika, a nie można pograć na konsoli.

  Polecam dr Anne. Na detoks trafiłem przypadkiem. Okazało się, że takich wpadek będzie coraz więcej. Zbagatelizowałem. Stwierdziłem, że chcą mnie naciągnąć na leczenie. Jaki problem, ja nie mam problemu! Po roku omijania medici wróciłem. Hotelowo 3*, nie więcej, ale mają bardzo dobrych lekarzy psychiatrów. Od 6 miesięcy jestem prowadzony prze dr Anne. Podjąłem też terapie, ale koło siebie. Nie robią z tego problemu, wręcz współpracują z moim terapeutą. Nie umiem jeszcze powiedzieć obcej osobie, że jestem uzależniony, ale umiem się już do tego przyznać. Trzymajcie kciuki.

  Polecam dr Evę. Dziękuję Pani.

  Oddaje honor za wysłanie mnie na SOR. Mieliście racje, dzięki dla dr Garbackiego.

  Straszna biurokracja. Dużo badań, testów. Cały czas przychodziła do mnie pielęgniarka i pytał, co u mnie. Tworzą karty pacjenta, a chciałem być anonimowy. Jeszcze mnie na terapie namawiali i to jeszcze na NFZ. Nich się leczy, ten kto musi. Nie polecam.


  Centrum Medyczne MEDICA. Szanowni Państwo,

  W pierwszym rzędzie jesteśmy Jednostką ochrony zdrowia, więc pracujemy w trybie przepisów dedykowanych jednostkom medycznym, w tym Oddziałowi Detoksykacji. Dlatego też pracujemy zgodnie z wytycznymi utworzonymi dla właśnie takich jednostek.
  Tworzenie dokumentacji Pacjenta w ramach odtrucia alkoholowego, odtrucia lekowego, czy też odtrucia narkotykowego jest naszym obowiązkiem. Dzięki niej jesteście Państwo w stanie zweryfikować cały proces leczenia. Dzięki dokumentacji medycznej możecie Państwo zapoznać się ze swoim stanem zdrowia, sprawdzić rodzaj ordynowanych leków oraz ich dawkowanie. Na Państwa żądanie, wskazana dokumentacje jest każdorazowo kopiowania i przekazywana na ręce Pacjenta. Dane chronione są zgodnie z zaleceniami GIODO.
  Jeśli nie wyrażacie Państwo zgody na udostępnianie wiedzy o Państwa stanie zdrowia osobom trzecim, takie informacje zachowywane są jedynie dla Państwa. Proszę pamiętać, iż w miejscach, gdzie nie jest tworzona Państwa dokumentacja medyczna, a podlegacie Państwo świadczeniom medycznym, niezależnie czy będzie to detoks organizmu z alkoholu, leków, narkotyków, czy leczenie kanałowe, nie macie Państwo możliwości sprawdzenia, co i w jakich ilościach było / jest Państwu podawane. To może prowadzić do nadużyć. Często dzięki zabiegowi chwalenia się anonimowością udzielanych świadczeń detoksykacji organizmu, gdzie potocznie nazywane jest to detoksem alkoholowy, detoksem narkotykowy, czy też detoksem lekowy, nie biorą odpowiedzialności za udzielaną „pomoc”. Jeśli uznacie Państwo, iż byliście leczeni w sposób zagrażający Państwa zdrowiu, a nawet życiu, miejsca tzw. Oddziały Detoksykacji, w których nie prowadzi się dokumentacji potwierdzą przed sądem kwalifikacje lekarza, ujawniając jedynie to, iż ma on prawo prowadzić praktykę lekarską oraz Państwa oświadczenie, często podpisane pod wpływem substancji psychoaktywnych, iż zażądaliście Państwo usunięcia, bądź też nietworzenia Karty Pacjenta.
 • Super detoks, słaba terapia. Terapeuta był do mojej dyspozycji może z dwie godziny dziennie.
  I więcej było, w tym pytania jak się czuję, niż terapii.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Pragniemy zauważyć, iż na Oddziale Detoksykacji nie odbywają się typowe świadczenia terapeutyczne. Terapeuci mają jedynie za zadanie wspomóc Państwa, być osobą, z którą możecie porozmawiać, a jeśli terapeuta zauważy, iż jesteście Państwo zainteresowani i gotowi na otwarcie się i rozmowę o problemie, który Was dosięgnął, wtedy proponują inną formę wsparcia i jest ona w ramach Oddziału Detoksykacji MEDICA bezpłatna – za wsparcie terapeutyczne na oddziale detoksykacji Medica, w ramach udzielanej pomocy medycznej polegającej na odtruciu organizmu z alkoholu, narkotyków, czy też leków, nie dokonujecie Państwo żadnych dodatkowych płatności.
 • Detoks, a owszem, polecam, ale dlaczego Detoks Warszawa, skoro są w Piasecznie ?

  Niby nie daleko, 15 min taxi, ale nie jest to W-wa.
  Wpisujesz Detoks Warszawa i pokazuje się medica. To dziwne!


  Centrum Medyczne MEDICA
  Szanowni Państwo,

  Sytuacja, o której pisze osoba z powyższego postu, jest związana z algorytmem przeglądarki Google, na który to mechanizm nie mamy wpływu. Na naszym Oddziale Detoksykacji MEDICA pojawia się bardzo dużo osób z Warszawy, a algorytm google widzi ruch na naszej stronie i potrafi go zdefiniować. Widząc duże zainteresowanie naszą usługą u osób z Warszawy, automatycznie podpowiada nas we frazach detoks Warszawa.
 • Ich przewaga, to bycie centrum medycznym. Mają wszystkich, terapeutów, lekarzy, psychologów, itp.. Nie jesteś gotowa na leczenie, dostanie garść cennych informacji, jak dbać o siebie i nie dopuścić do kolejnego darzenia. Dojrzałaś do leczenia, dadzą Ci ofertę terapeutyczną, nawet w ramach NFZ, nie chce Ci się przyjeżdżać, wskażą Ci najbliższe Tobie miejsce, gdzie możesz kontynuować leczenie. Polecam
 • Pierwszy raz zdarzyło mi się, by tyle czasu poświęcali mi lekarze, i to psychiatrzy, a nie konowały, którym wydaje się, że kroplówka i garść leków załatwią wszystko. No może jest też tak na VIPdetoks, ale koszty VIPa zabiją każdy budżet, no i nie wszędzie odtruwają tak samo. Godny polecenia!
 • Jak dla mnie powinni bardziej namawiać na leczenie. Otrucie z narkotyków trwało 5 tygodni i nie zamieniłabym na inne, ale nie czułam, by zachęcali mnie do leczenia. Mimo to gorąco polecam.
 • Detoks z leków – Polecam.
 • Po detoksie przyjeżdżam do Pani dr. Figury. Super lekarz. Prowadzi mnie od 4 miesięcy i ani grama narkotyków.
 • Cztery tyg. detoksu z leków. Nudno, nie ma co robić, ale leczą super. Łapka w górę :)
 • Ta sama uwaga, mało atrakcji. Jak siedzisz tydzień to dostajesz świra, ale samo leczenie bez uwag. Też polecam.
 • Nasza Misja
 • Nasza Misja

  Misją Centrum Medycznego MediLife jest udzielanie świadczeń medycznych oraz opiekuńczo - leczniczych dla Pacjentów indywidualnych na rzecz zachowania, przywracania i ratowania ich zdrowia w zakresie udzielanych przez nas świadczeń.

  Więcej Informacji

 • Certyfikaty
 • Certyfikaty

  Jakość i dostosowanie się do międzynarodowych norm - to istotne elementy naszej polityki. Dbając o najwyższą jakość udzielanych przez nasz ośrodek świadczeń medycznych - przedstawiamy uzyskane certyfikaty.

  Więcej Informacji

 • Nasi Partnerzy
 • Nasi Partnerzy

  Mamy prawdziwą przyjemność przedstawić Państwu naszych Partnerów, z którymi podejmujemy się realizacji strategii Spółki w zakresie bezpośrednio związanym z utrzymaniem, przywracaniem i ratowaniem a także poprawą życia.

  Więcej Informacji