Ośrodek Leczenia Uzależnień Warszawa

Leczenie uzależnienia
od alkoholu Warszawa

Alkoholizm to poważne zaburzenie,
które można i należy leczyć.
W ośrodku czeka na Państwa wykwalifikowana kadra,
która od wielu lat pomaga osobą uzależnionym od alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu ma to do siebie, że za każdym razem ma inną twarz i przebiega inaczej. Nie każdy, kto pije, jest uzależniony. Wiele jednak osób przez brak odpowiedniej wiedzy nie ma świadomości, że ich sposób picia jest ryzykowny. Organizm każdego człowieka jest bowiem inny i ma inny metabolizm. A powody do używania alkoholu za każdym razem są indywidualne – ktoś pije, by dodać sobie odwagi, ktoś inny, by się zrelaksować, ktoś inny, by spokojnie zasnąć...

Istnieje potoczne przekonanie, że alkoholikami są osoby zdegenerowane społecznie, żyjące na marginesie. Nic bardziej błędnego. Piją biznesmeni, artyści, politycy. Piją kobiety i nastoletnie dzieci. Ta choroba może dotyczyć każdego. A żeby stać się osobą uzależnioną, nie trzeba ani pić codziennie, ani pić tylko mocnych alkoholi - badania mówią jednoznacznie: 1/3 uzależnionych nie stosuje innej używki niż piwo, a niejeden alkoholik potrafił nie pić przez wiele miesięcy... Umiejętność niepicia przez kilka - kilkanaście tygodni nie jest więc dowodem na brak problemu.

Alkoholizm z powodu szerokiej dostępności i powszechności alkoholu, jak i społecznej akceptacji picia jest uzależnieniem, które statystycznie spotyka się częściej niż inne. Powszechna tolerancja dla picia powoduje, że uzależnienie od alkoholu zazwyczaj bywa lekceważone i długo pozostaje niezdiagnozowane, a co za tym idzie – nieleczone. Jakie objawy powinny wzbudzić Państwa niepokój, na co trzeba zwrócić uwagę u siebie lub u swoich bliskich?

Jeśli okaże się, że Państwa bliski ma problem z alkoholem, należy zwrócić uwagę na fakt iż alkoholizm jest chorobą. Alkoholizm leczy się od dziesiątek lat i na całym świecie robi się to bardzo skutecznie. Patrząc na skutki choroby alkoholowej, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów niżeli próbować samodzielnie rozwiązać problem.

Leczenie alkoholizmu poprzez terapie uzależnień to proces leczenia i psychiki i ciała. Doświadczony zespół medyczno terapeutyczny naszego ośrodka leczenia alkoholizmu pomoże rozwiązać Państwa problem z alkoholoem. W każdej chwili mogą Państwo zwrócić się o pomoc. A terapia doprowadzi do tego, że nie tylko osoba zmagająca się z poblemem potrzeby picia alkoholu, ale zaczniesz żyć na nowo, często lepiej i owocniej niż kiedykolwiek do tej pory.

Jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku?

Zapewniamy pacjentowi kompleksowe leczenie alkoholizmu, od motywacji do leczenia, do samego rozwiązania problemu. Choroba jaką jest uzależnienie od alkoholu to poważne zaburzenie, które można i należy leczyć. W ośrodku czeka na Pacjenta wykwalifikowana kadra, która od wielu lat pomaga w sytuacjach wszelkiego rodzaju uzależnień. Wiemy, jak dużo zależy od naszej pracy, dlatego nieustannie podnosimy kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach dotyczących leczenia uzależnień oraz poddajemy się superwizji.

Każdy pacjent uzależniony od alkoholu otrzyma u naszym ośrodku pomoc i wsparcie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Nasi terapeuci swoją wiedzą i doświadczeniem służą nie tylko Pacjentom, ale również ich rodzinom i bliskim - organizujemy terapię dla osób współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików. W czasie pobytu w naszym ośrodku Pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest dokładnie diagnozowany pod względem chorób wynikających z uzależnienia. W razie potrzeby wykonywane są wszelkie niezbędne badania laboratoryjne, EKG, badania wydolności podstawowych układów i narządów praz inne niezbędne do diagnostyki. Zapewniamy konsultacje psychiatryczne, które wspomagają leczenie uzależnień.

Aby ułatwić proces jakim jest leczenie uzależnienia od alkoholu gwarantujemy pełną dyskrecję. Położenie ośrodka pozwala na stworzenie kameralnych warunków, z dala od zgiełku i hałasu oraz problemów dnia codziennego. Proponujemy Państwu pokoje jednoosobowe z łazienkami, salę rekreacyjną, siłownię, saunę, sale do terapii grupowej.

Terapia uzależnienia od alkoholu jest najważniejszą i najlepszą formą pomocy. Pomaga ona w uzyskaniu trwałych i pożądanych zmian, dzięki czemu życie osoby uzależnionej ma szansę stać się na nowo zdrowe i satysfakcjonujące. Zważywszy na fakt, że osoba uzależniona ma znacznie osłabioną wolę, samodzielne uporanie się z problemem nałogowych zachowań jest praktycznie niemożliwe. Mimo, iż głównie od pacjenta zależy, czy uda się powrócić do zdrowego funkcjonowania, to jednak bez specjalistycznej pomocy, jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Stąd też ośrodek leczenia uzależnienia od alkoholu jest miejscem, gdzie można odbyć profesjonalną terapię uzależnienia, dzięki której pacjent zyskuje narzędzia do walki z nałogiem.

Każdy z naszych pacjentów po zakończeniu terapii otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. Zapewniamy kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym oraz konsultacje z terapeutami i lekarzami.